Užsakant daugiau nei už 40 eurų - nemokamas siuntimas Omniva paštomatu visoje Lietuvoje!

Kaip dega žvakė ir kas išsiskiria į aplinką degant bičių vaško žvakei

Jeigu kada kilo klausimas, kaip visgi dega žvakė, kokie procesai vyksta - nebesukite galvos ir susipažinkite su įdomia informacija.

2/5/20242 min read

lighted candle on brown wooden table
lighted candle on brown wooden table

Žvakės yra ne tik dekoratyvinės, bet ir praktiškos, teikiančios malonumą ir atmosferą mūsų namams. Tačiau ar Jums kada nors kilo klausimas, kaip tiksliai dega žvakė ir kokie procesai vyksta jai degant?

Žvakių degimo procesas yra sudėtingas ir įdomus. Kai tik užsidega žvakė, prasideda degimo grandinės reakcija. Pirmiausia, žvakių degimo tuneliuko vaškas pradeda tirpti ir garuoti. Šis garavimas vyksta dėl aukštos temperatūros, kurią sukuria dagties (knato) degimas. Garuodamas, vaško degimo tuneliukas išleidžia į aplinką įvairias medžiagas, tokias kaip vanduo, anglies dioksidas ir įvairios organinės jungtys.

Tuo tarpu žvakės vaškas, kuris apgaubia tuneliuką, taip pat pradeda tirpti ir garuoti. Bičių vaško žvakės yra ypatingos, nes jos degimo metu išsiskiria natūralūs ir sveiki komponentai. Bičių vaškas yra natūrali medžiaga, gauta iš bičių sekretų. Degant žvakei, bičių vaškas išsiskiria į aplinką kaip švarus ir natūralus kvapas, kuris gali turėti raminantį poveikį. Be to, bičių vaškas turi baktericidines savybes, todėl degant žvakei, jis gali valyti orą nuo bakterijų ir alergenų.

Kita medžiaga, kuri išsiskiria degant žvakei, yra anglies dioksidas. Tai yra šiltnamio efektą sukeliantis dujas, kuris yra vienas iš degimo šaltinių. Anglies dioksidas yra bekvapis ir bespalvis, tačiau jis gali turėti įtakos oro kokybei, ypač jei yra per didelis angliavandenilių kiekis degimo metu. Todėl svarbu užtikrinti tinkamą ventiliaciją, kad būtų išvengta per didelio anglies dioksido kiekio. Siekiant išvengti anglies dioksido išsiskirimo iš bičių vaško žvakės, svarbu žvakės nedeginti ilgiau negu 4 val. bei prieš uždegant patrumpinti dagti (kantą).

Galų gale, degant žvakei, išsiskiria vanduo. Tai yra natūrali reakcija, kuri vyksta dėl degimo proceso. Vanduo išsiskiria į aplinką kaip garai ir gali padėti drėkinti orą, ypač jei jis yra sausas.

Visi šie procesai vyksta tuo pačiu metu, kai žvakė dega. Tai sukuria ypatingą atmosferą ir skleidžia malonų kvapą. Bičių vaško žvakės yra ypatingos dėl savo natūralumo ir sveikų komponentų išskyrimo į aplinką. Jos ne tik suteikia šilumą ir jaukią šviesą, bet taip pat gali turėti teigiamą poveikį mūsų gerovei ir atmosferai namuose.